14 Aralık 2020

1080p Güvenlik Kamerası

Evimizin, iş yerlerimizin, hastanelerin, alışveriş merkezlerinin ve daha birçok alanın güvenliğini sağlamak için teknolojinin gelişmesiyle beraber güvenlik kamerası aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bilindiği üzere 1080p güvenlik kameraları bizim gözümüz olmuştur. Gerek kontrol amaçlı gerek güvenlik amaçlı taktırılan güvenlik kameraları her anı saniyesi saniyesine kaydettiği için polisler için önem taşımaktadır.

Can ve mal kayıpları gibi istenilmeyen durumlar söz konusu olduğu zaman güvenlik kameraları inceleme altına alınır. Güvenlik kameralarının bulunduğu konum bu açıdan oldukça önemlidir. Güvenliği sağlamak istediğimiz bölgenin genel özellikleri, ortam şartları ve hava durumu gibi özellikler baz alınarak ona uygun kamera seçilmesi gerekir. Dış mekanda kullanılacak ise şiddetli rüzgar ve yağmur gibi olumsuz hava şartlarına uygun olan güvenlik kameraları seçilmelidir.

Otopark gibi geniş alanı güvenlik altına almak istiyorsak eğer uzak mesafeleri dahi net şekilde kayıt altına alabilecek güvenlik kameraları tercih edilmelidir. Aynı zamanda güvenlik kamerası incelemelerinde olayı aydınlatabilmesi açısından kişilerin yüzlerini ve olay anını net görebilmemizi sağlayacak olan görüntü kalitesi açısından yüksek verim sağlayan kameralar tercih edilmelidir. Bunlar ve bunlara benzer durumlar göz önüne alınarak genel özellikleri ihtiyaç doğrultusunda değerlendirmeye alınmalıdır.

İşletmelerde üretimin denetim ve kontrolü, iç, dış ve çevre güvenliğinin sağlanması için kullanılan kameralarda detaylı bir güvenlik sağlamak istiyorsak eğer güvenlik kameramızın görüntü kalitesi önem arz eder. 1080p güvenlik kamerası net bir görüntü almanızı sağlayacaktır.

1080 p Güvenlik Kamerası

1080p Güvenlik Kamerası Detayları

1080p güvenlik kamerası ne olduğuna kısaca bakacak olursak eğer; 1080p’deki P, Progressive demek, yani ilerlemeli taramayı temsil eder. 1080p güvelik kameraların saniyede ekrana verdiği kare oranı 60 FPS’dir. 1082 p güvenlik kameralarında progressive’de adından anlaşıldığı üzere görüntüleri sırası ile ilerleyerek işleme alır.

1080p çözünürlüklü cihazlar 1920×1080 piksel kayıt yapabilen cihazlardır. Bu özellikteki bir güvenlik kamerası görüntüyü 1080p Full HD olarak yedekler. Özellikle büyük ekran monitör, tv vb. alanda görüntülere baktığınız zaman kameranın ekranı piksel olarak tam doldurduğunu görebilirsiniz. Görüntünün net olması sayesinde üretiminizin nasıl işlediğini üretim tesisinizde yokken takip edebilme şansını elde etmiş olursunuz.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!