16 Aralık 2020

2 MP Güvenlik Kamerası

Yaşadığınız alanın ya da iş yerinizin güvenliğini sağlamak için güvenlik kamerası almaya karar verdiniz. Aradığınız özellikler arasında ise 2 MP güvenlik kamerası var ise çözünürlükler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. 2 MP güvenlik kameraları yaklaşık olarak iki milyon piksele, 1920 * 1080 çözünürlüğe sahip olan güvenlik kamera çeşididir. Bu yüzden 2 MP güvenlik kameraları denilmektedir. Video kayıt ve aktarımda daha fazla pil tasarrufu sağladığı için özellikle pilli güvenlik kamerası kategorisinde 2 MP en iyi alternatifiniz olacaktır.

2 MP kameralar belirli bir mesafe aralığında araç plakası ve yüz tanıma için oldukça başarılı bir güvenlik kamerasıdır. 2 MP güvenlik kamerası tercih edeceğiniz zaman istediğiniz detaylara sahip olup olmadığıdır. Yani kamera menzili ile ne kadar uzağı görmek istediğinizin cevabını biliyor olmanız gerekir.

Odak uzunluğu ve görüş açısı görüntüleme mesafesini vereceği için bu sorunun cevabı sizin için oldukça önemlidir. Bu duruma örnek verecek olursak eğer, 3.26 mm odak uzaklığına ve 130 derece geniş görüş açısına sahip olan sabit lensli 2 MP kamera, maksimum 13 metreye kadar okuma yapmanızı sağlayacaktır. Eğer 30-40 metre gibi daha uzak mesafelerden plakalara bakmak isteyebilirsiniz. Ancak daha uzun bir odak uzunluğuna sahip daha dar ve uzun menzil görünümü ile daha yüksek çözünürlüklü kameraları seçmeniz gerekir.

2 mp güvenlik kamerası

2 MP Güvenlik Kamerası Bilinmeyenleri

2 MP güvenlik kameraları zoom objektife sahip olması, odak uzaklığını ve görüntüleme açısını manuel olarak ayarlayarak uzaktaki plakaları ve insan yüzünü görmek için yakınlaştırabilme imkanı sağlar.

2 MP kameralar genel amaçlı video gözetimi için daha yaygın olarak tercih edilmektedir. 2 MP güvenlik kamerasını tercih etmenizin başında plakayı, insan yüzlerini veya kutu üzerindeki etiketi açıkça belli bir mesafeden tanımlamak geliyor ise optik zoom işlevi gören daha yüksek çözünürlüklü kamera sizin için daha idealdir.

2 MP güvenlik kameraları, ön kapı, arka bahçe veya iç mekanın genel amaçlı olarak izlenmesi için yeterli olacaktır. 2MP güvenlik kameraları için ne kadar bant genişliği gerektiğini ve ev ağında kameranın ağı yavaşlatmadan ne kadar kullanabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Telefonlar, bilgisayarlar veya diğer cihazlardan güvenlik kameralarına erişmiyorsanız internetinizi yavaşlatmayacaktır.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!