15 Mart 2021

En İyi Güvenlik Kamerası

Güvenlik kamerası; ev, iş yeri ya da fabrika gibi alanlarda 7/24 kontrol sağlayan güvenlik ekipmanlarından bir tanesidir. Güvenlik kameraları genellikle hırsızlık, gasp ya da diğer kötü amaçlı eylemleri önlemek amacıyla tercih edilir.

Koruma ve gözetleme sağlamak amacıyla tercih edilen bu cihazların kapalı devre izleme sistemi adıyla da anılan kameraların olup biten her şeyi izlemeyi sağladıklarını ifade etmek gerekir. Bu unsurlara sistem adı verilmesinin aslında çok değerli bir yanı var. Çünkü sanılanın aksine güvenlik kameraları sadece bir kameradan oluşmaz. Güvenlik kamerasının yanı sıra kayıt cihazı, kablolar ve bazı yardımcı ekipmanlar vardır.

Kamera sistemlerinin kullanılacakları alana ve alanın özelliklerine göre belirlendiklerini ifade etmek gerekir. Bu noktada en iyi güvenlik kamerası tercihi için doğru bir keşif yapılması gerekir. Kameraların yerleşimi ve kaç adet kamera kullanılacağı konusunda doğru çalışmaların yapılması gerekir.

İç mekân ve dış mekân uygulamalarına uygun bir şekilde belirlenmesi gereken kamera sistemleri bu özelliği sayesinde kaliteyi ön plana çıkarır. En kaliteli güvenlik kamerası tercihi konusunda belirleyici faktörleri bilerek harekete geçmek kaliteli çözümlere kapı aralayacaktır. Yaşam alanlarınızda ne tür seçeneklerden faydalanacağınızı öğrenmek adına marka araştırması da yapmanız gerekebilir. Peki, marka seçerken nasıl bir tercihte bulunmalısınız?

Güvenlik Kamera

Güvenlik Kamerası Markaları

Güvenlik kamerası seçerken genellikle marka esaslı değerlendirmeler yapmak gerektiği düşüncesi ortaya çıkar. Çünkü marka çoğu zaman kalitenin yegâne göstergesidir düşüncesi hakimdir. Ancak doğru bir güvenlik kamerası tercihi için markadan ziyade ihtiyaçları belirlemek çok daha değerlidir. Bu durumda güvenlik kamerası markaları değerlendirmesi yaparken dikkate alacağınız konuları ele almak gerekir!

Güvenlik kamerası markaları arasından seçim yaparken ilk dikkat etmeniz gereken husus teknik destek olmalıdır. Çünkü kameralar ile ilgili karşılaşabileceğiniz sorunları ortadan kaldırmak adına teknik desteğin hızlı bir şekilde sunulması şarttır. Teknik desteğin yanı sıra yedek parça maliyetleri ve bakım giderlerinin de dikkate alınması gerekir.

En iyi güvenlik kamerası markaları arasından tercih yapacağım derken bütçe, işlevsellik ve görüntü kalitesi konusunda beklentilerinizin altında kalacak bir seçenekten faydalanmanız olumsuzluğa yol açar. Bu nedenle de seçiminizi yaparken bir uzman desteği almanız çok daha ayrıcalıklı olacaktır. Özellikle güvenlik kamera sistemleri ile alakalı tecrübeli kişilerin fikirleri ve güvenlik kamerası yorumları size yol gösterici olabilir.

Seçiminizi yaparken aceleci davranmamaya ve kamera tercihinizde doğru güvenlik kamera çeşidini kullanmaya özen gösterin. Güvenlik kamerasının sürekli yenilenecek bir unsur olmadığını düşündüğünüzde fiyat, performans ve doğru sonuçları bir arada yakalamanız şarttır. Bu durumda da seçeceğiniz güvenlik kamerası çeşitleri konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.

"<yoastmark

Güvenlik Kamerası Çeşitleri

Güvenlik kameraları farklı tip ve modellere sahip ekipmanlar olarak kullanıma sunulur. Özellikle kullanım alanı ve amacına uygun bir şekilde tercih edilmesi gereken güvenlik sistemi kamera konusunda çeşitlere daha yakından bir göz atmak iyi olacaktır. Zira doğru bir kamerayı seçmek adına ürünleri doğru tanımak ciddi derecede değerlidir. Aşağıda AHD Kamera, IP Kamera, HD-TVI Kamera, Turbo HD Kamera ve HD-CVI Kamera gibi seçenekleri tanıma şansı bulabileceksiniz.

AHD Kamera

AHD kamera, Analog kamera adı ile de anılan ve CCTV alt yapısı ile görüntü kaydeden bir kamera çeşididir. Görüntü kalitesine bakıldığında 720p ve 1080p olmak üzere 2 farklı çözünürlük sunması gelişmiş bir kamera teknolojisi olduğunu kanıtlar. AHD teknolojisi bulunan kamerada Analog video sinyalleri koaksiyel kablolar vasıtasıyla AHD-DVR güvenlik kamera kayıt cihazına aktarılır. Burada kaydedilen görüntüler de güvenliği sağlamak adına harika seçenekler sunar.

AHD kamera hem kaliteli görüntü sunması hem de uygun fiyatlı olması açısından özel bir seçenektir. Bunun yanı sıra CCTV kamera sistemlerinin var olduğu bir alanda kablo değişikliklerine gerek kalmadan AHD kamera entegrasyonu sağlanabilir. Böylelikle ekstra bir maliyet olmaksızın güvenlik kamera sisteminin kusursuzlaştırılması mümkün olur.

IP Kamera

Güvenlik kamera sistemlerinin en değerli seçeneklerinden bir tanesi IP kameradır. IP kamera, kameralardan alınan görüntünün sensörler yardımı ile veriye dönüştürülmesi ve bu verinin de ağ yardımı ile yetkilendirilmiş kimselere aktarılması sistemidir. Söz konusu sistemde bir ağın bulunması nedeniyle kamera sistemine IP adı verilmiştir.

Güvenlik kamerası kayıt cihazı ihtiyacının olmadığı bu sistemde teknolojik çözümler en iyi standartlardadır. Kablolu IP kamera ve kablosuz IP kamera çeşitleri bulunan bu sistemin anlık veri sapladığı bilinir. Güvenlik sistemlerinin en değerli parçalarından bir tanesi olmayı başaran bu kamera çeşidinin genellikle yüksek standartlar arayan kullanıcılar tarafından tercih edildiği bilinir.

Çalışma prensibinde görüntünün anlık olarak aktarılması olan IP kameralarda veriyi işleme biçimi analog kameralara göre oldukça farklıdır. Ağ yardımıyla uzaktan kontrol ve denetimin mümkün olduğu bu kamera sistemlerinde maliyetler düşüktür. Ancak diğer sistemlere göre kurulum maliyetinin bir nebze daha yüksek olduğunu ifade etmek gerekir.

 

HD-TVI Kamera

HD-TVI kamera sistemleri, güvenlik kamera çeşitleri arasında dikkat çeken bir alternatiftir. Analog görüntü işleme teknolojisi ile çalışan bu kamera tipinde AHD ve IP kamera sistemlerindekine benzer netlik ve akıcılık vardır. İki kamera yapısı arasında bir karma oluşturma hedefi güden HD-TVI kameraların 720p ve 1080p olmak üzere 2 farklı çözünürlük sunduğundan bahsetmek gerekir.

HD-TVI kamera kullanmak isteyen bireylerin mevcut alt yapılarını değiştirmeden bu sisteme geçişleri mümkündür. Güvenlik kamerası kayıt cihazı ve kameraların değiştirilmesi eski sisteme entegrasyonu mümkün kılar. Bu nedenle de maliyet açısından oldukça avantajlıdır. Görüntü kalitesi ve maliyet avantajı düşünüldüğünde güvenlik kamera çeşitleri arasında HD-TVI iyi bir alternatiftir.

Turbo HD Kamera

Turbo HD kamera sistemleri aktif güvenlik sistemi oluşturmak amacıyla tercih edilen AHD alt yapısına sahip bir güvenlik kamera sistemidir. Hareket detektörü, siren, mikrofon ve flaşör gibi farklı ekipmanların entegre edildiği bu sistemde güvenlik ihlallerinin hızlı bir şekilde tespit edilmesi mümkündür. Turbo HD teknolojisinde olası güvenlik ihlallerinin bildirim yoluyla telefona aktarılması hızlı bir önlem almak adına değerlidir.

İş yeri, konut ve diğer alanlarda kullanışlı olan Turbo HD kamera teknolojisinin güvenlik konusunda caydırıcılığı en iyi standartlara taşıdığını ifade etmek gerekir. Sistemin insani hayvan ya da farklı bir nesneyi tanımlayabiliyor olması alarm konusundaki güvenilirliği zirveye taşır.

"<yoastmark

HD-CVI Kamera

HD-CVI kamera, güvenlik kamerası modelleri arasında çok yoğun olmasa da zaman zaman kullanılan bir alternatiftir. Analog tabanlı veri işleme anlayışı ile çalışan bu kamera sistemi kısıtlı bir menüye sahiptir. Her bir kameradan bir kablo çekilmesi esasına göre çalışan kameraların kablo karmaşası nedeniyle çok tercih edilmedikleri kabul edilir.

Güvenlik Kamerası Fiyatları

Güvenlik kamerası fiyatları, güvenlik kamera sistemleri satın almak isteyen kişilerin dikkat ettiği en değerli konulardan bir tanesidir. Bu durumda ayrılacak olan bütçenin ne olduğu ve bütçenin nasıl kullanılacağı önemlidir. Siz de bir güvenlik kamera sistemi tesis etmek istiyorsanız fiyatları etkileyecek olan detaylara yakından bir göz atmanızı öneriyoruz.

Güvenlik Kamerası Seti

Kullanacağınız güvenlik kamerası seti sizin için fiyatı etkileyecek olan en değerli konudur. Hangi sisteme sahip kamerayı kullanacağınız ve bu kamera sisteminde hangi özelliklerden faydalanacağınız ile alakalı detaylara odaklanmanız gerekecektir. Bu nedenle de güvenlik kamerası fiyatları araştırması yaparken kullanacağınız sisteme karar vermelisiniz.

Güvenlik Kamerası Adeti

Sisteme entegre edilecek olan güvenlik kameraları ile alakalı adet fiyatı etkileyen temel faktörlerden bir tanesidir. Çünkü kamera sayısı arttıkça güvenlik kamerası kayıt cihazı kapasitesi, güvenlik kamerası kablosu ve diğer bazı ekipmanların da nitelik açısından değişmesi gerekecektir. Bu nedenle de bir güvenlik kamerası fiyatı araştırıyorsanız her detayı net bir şekilde belirlemeniz sizin açınızdan daha kaliteli sonuçlara kapı aralayacaktır.

"<yoastmark

Güvenlik Kamerası Markası

Güvenlik kamera kalitesini etkileyecek temel unsurlardan bir tanesi de marka detayıdır. Çünkü güvenlik kameralarının markaları performansı ve fiyatları doğrudan etkiler. Eğer siz de bir seçim yaparken bütün yönleriyle kusursuz alternatiflere olanak sağlamak istiyorsanız kesinlikle markayı da dikkate almalısınız. Bu durumda en doğru tercihi yapmış olacaksınız.

Güvenlik Kamerası Yorumları İncelemesi Yapmadan Karar Vermeyin

Güvenlik kamera sistemleri ile kusursuzluğu ortaya çıkarmak istiyorsanız önemsemeniz gereken konulardan bir tanesi de güvenlik kamera yorumları olacaktır. Daha önce kamera satın almış ve bu deneyimi kusursuz bir şekilde yaşamış kullanıcılar sayesinde birbirinden değerli çözümler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Güvenlik kamera yorumları size yol gösterici olmanın yanı sıra bütçe konusunda da yardımcı olacaktır.

Doğru kararı almak ve birbirinden değerli çalışmalara zemin hazırlamak adına yukarıdaki tüm detayları dikkate alarak bizimle iletişime geçin ve ayrıcalıkları yaşayın!

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!