5 Aralık 2020

Otopark Kamera Sistemi

Otoparklar iki şekilde faaliyet gösterir. Biri açık diğeri de kapalı otopark. Bazı yerlerde ise hem açık hem de kapalı otopark işletmeciliği bulunur. Otoparkların genişliği ve büyüklüğü bakımından problemleri de kendi içinde bulunur. Kimine göre otopark gibi bir yerde kamera kullanımı gereksiz olarak gelebilir. Ama asıl otopark gibi işletmeler için kamera sistemleri gereklidir. Otopark kamera sistemi mal güvenliği esas alınarak düzenlenmektedir. Sadece mal değil, aynı zamanda can güvenliğini de sağlar.

İster açık ister kapalı bir otopark işletmesine sahip olun muhakkak kamera sistemleri bulunsun. Buradaki kameralar sadece müşterilerin değil sizinde güvenliğinizi sağlar. Yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında kamera sistemleri sizleri bir nebze koruma altına alır. Fiziki olarak bir koruma sayılmasa da aldığı kayıtlarla sizlere bir delil sunar.

Otopark kamera sistemi aynı zamanda araçların plaka okumasına da yardımcı olur. Kurulan sistemle birlikte her geçen aracın plakalıkları okunabilir. Bu sayede ihlali geçişe izin verilmez. Sistemin düzgün kurulması işletmeninde kusursuz şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Kamera sistemlerinin doğru kullanılmasıyla büyük bir otopark bile kolayca işletilebilir bir hale gelir.

Otopark Kamera Sistemi

Otopark Kamera Sistemi Nasıl Belirlenmelidir?

Kamera sistemlerinin kullanılmasında ya da kurulum yapılmasında pek çok yanlış uygulamalar yapılabilmektedir. Asıl yapılmak istenenin dışına çıktığınızda verimli bir sonuç alamazsınız. Otopark kamera sistemi içinde bu geçerlidir. Sistemin doğru belirlenmesi her şeyin kusursuzca çalışacağına işaret eder. Güzel ve verimli bir çalışma isteyenler ise bir yardım almaları gerekmektedir. Bu konuda işini iyi yapan birine danışılmalıdır.

Otopark içinde kullanılacak kameraların amacının ne olduğu belirlenmelidir. Araç giriş çıkışların kontrolü mü? Yoksa plaka okuması ve kaçak geçişlerin engellemesi mi, olacak netleşmelidir. Her iki sistemi bir arada bulundurmakta mümkündür. 

Kurulan düzenle birlikte araçların ilk girişinde kamera yardımıyla plakalıklar okunabilir. Daha sonrasında ise otopark düzenin belirli yerlerinde kamera sistemleri bulunabilir. Birden fazla kat var ise her kat için kör nokta kalmayacak şekilde kameralar konulmalıdır. Düzen ilk başta tam sağlanırsa daha sonrası için hiçbir problem kalmaz. Çıkışta da plaklıktan ne kadar süre içerde kaldığı belirlenebilir.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 4.94

Hemen Paylaşın!