30 Kasım 2020

Depo Kamera Sistemi

Bir iş yeri için güvenlik sistemlerinin 7/24 devrede olması gerekir. Günün belli bir kısmında aktif diğer kısmında ise pasif şekilde çalışan sistemler hiçbir zaman verim veremezler. Güvenlik sisteminde kullanıcıların önceliği 7/24 prensibine uygun çalışan sistemleri tercih etmeleridir. Özellikle de dükkan, depo ve mağaza gibi alanlarda güvenlik sistemleri neredeyse zorunlu bir gerekliliktir. Depo kamera sistemi satın almak isteyenlerin 7/24 prensibiyle çalışan sistemleri tercih etmeleri gerekir.

İşletmelerin kapalı olduğu gece saatlerinde de korunaklı olmalıdır. Depo, hangar gibi alanlarda önemli olan sürekli korunmasıdır. Depolar kapalı bir alan içinde yer alır. Ürünler veya eşyalar bu depo içinde saklanır ve ihtiyaç olduğu zamanlarda açılır. Depoların içinde yüzlerce hatta binlerce eşyanın yer alması hırsızların ilgisini çeker. Hırsızlık vakalarının depolarda da sıklıkla görüldüğü bilinir.

Depo kamera sistemi ile önlemi daha öncesinden alabilmek mümkün. Ayrıca depo içinde ve dışında kullanılacak kamera sistemleri sadece hırsızlar için kullanılmaz. Ürün veya eşya çıkışlarında ortaya çıkabilecek olumsuz durumlarda kamera kayıtlarına bakılabilir.

Depo Kamera Sistemi

Depo Kamera Sistemi Gerekli Midir?

Depo kamera sistemi elbette gereklidir. Depo içinde hangi eşya bulunursa bulunsun korunması gereklidir. Depo gibi alanlarda yüklü miktarda ürünler bulunduğu için korunması daha da önemlidir. Ürünlerin çalınmasına karşılık depo üst düzey bir şekilde korunmalıdır.

Değerli eşyaların olabileceği depo gibi alanlar hırsızların uğrak noktasıdır. Bu yüzden kameranın depo alanlarında da bulunması gereklidir. Depoya sahip olan işletmeci böyle bir ihtiyacının olmadığını düşünmesi son derece yanlıştır. Depolar genellikle bir iş yeri gibi işletmelerin ürünlerini istiflediği yerler olarak bilinir. İş yerinde kameranın olması olağan bir durum ise depoda da bulunması olağan olmalıdır. 

Depoda Kamera Cihazlarının Kullanılması

Depo kamera sistemi için iç ve dış olarak iki şekilde kullanılmaktadır. Deponun hemen dışına konumlandırılan kamera giriş çıkışların kontrolünü düzgün şekilde sağlar. Kör bir nokta kalmayacak şekilde deponun etrafı da kameralarla izlenmelidir. İçeri de ise kameranın geniş bir açıdan görmesi önemlidir. Hem dışarı da hem içeri de kullanılan kameralarla birlikte güvenlik önemleri tamamlanmış olur.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 4.87

Hemen Paylaşın!