13 Ocak 2021

Ampul Kamera

Güvenlik ve alarm sistemleri de teknolojiye ayak uyduran cihazlar meydana çıkardı. İnsan için önemli olan güvenlik alanına yeni çözümler üreticiler tarafından gelmeye devam ediyor. Henüz geçen senelerde tanıtılmış olan yeni bir güvenlik kamera cihazı ile sizleri tanıştıracağım. Hepimizin yakından bildiği ışıklandırma için kullandığımız ampuller bu sistemde başrolde. Geçen sene tanıtılan cihazın ismi ampul kamera.

Teknolojinin getirdiği pratiklik her alanda görebiliyoruz. Özellikle de güvenlik alanında pek çok yenilik geldiğini söyleyebiliriz. Yılan kamera, güneş enerjili güvenlik kamerası gibi sistemler bu alanda bilinen yenilikler. Bunlara ek olarak daha fazla alarm ve güvenlik sistemlerinde yenilikler bulunmaktadır.

Günümüz artık akıllı teknoloji sistemine dönüşmüş durumunda. Tüm kullandığımız cihazlar birbirlerine entegreli şekilde çalışmaktadır. Ve bunu yaparken akıllı bir sistemle gerçekleşmektedir. Diğer bir sistem ise yapay zeka. Bunula birlikte kişilerin yapmak istediklerini anlayabiliyor, algılıyor ve ona göre hareket ediyor. Tüm bunlar düşünüldüğü zaman pratik, kolay ve zaman kaybı olmayan bir teknoloji ortaya çıkıyor. Örneğin telefonunuz ile evdeki klimayı çalıştırabiliyorsunuz. Veya evde bulunan güvenlik kameralarını telefondan izleyebiliyor ve istediğiniz zaman kayıt edebiliyorsunuz.

Henüz yeni tanıtılan ampul kamera nedir? Verimli şekilde çalışabiliyor mu? Sadece ev için mi kullanılabilmektedir? Tüm bu soruların yanıtı şimdi vereceğiz.

Ampul Kamera

Ampul Kamera Nedir?

Ampul kamera aynı sıradan bir aydınlatma görevi görmektedir. Buna ek olarak ampulun aşağıya yani ortama bakan kısmında bir kamera bulunmaktadır. Bu kamera tüm etrafı görecek şekilde konumlanmıştır. Ampul kamerası bir akıllı güvenlik sistemi şeklinde de tanımlanabilmektedir. Günümüzün teknolojik gelişmelerine ayak uyduran bir sistem olduğunu söylemek isterim.

Ampul kameranın taşıdığı özelliklerde son derece tatminkar. Sıradan güvenlik kameralarının pek çok yaptığını ufacık kamera yapabilmekte ve en iyi sonuçları müşterilerine vermektedir. Genellikle ev ortamları için kullanılan ampul kamera bazı iş yerli içinde kullanıma uygundur. İşte ampul kameranın belli başlı özellikleri;

  • HD çözünürlükte görüntü verebiliyor.
  • Geniş açılı çekim yapabilme yeteceğine sahip.
  • 360 derecelik görüş açısı bulunmaktadır.
  • Uzaktan kontrol edebilme imkanı vardır.
  • Bazı modellerde balık gözü lens yer almaktadır.
  • Alarm ve hareket algılama sensörleri bulunmaktadır.
  • Ampul kameraları ses kayıt özelliğine sahiptir.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!