11 Ocak 2021

İnşaat Kamerası

İnşaat kamerası için farklı sistem ve yöntemler kullanılmaktadır. Şantiye alanlarının korunması ve güvenliğinin sağlanması da son derece önemlidir. Aynı zamanda iyi bir kayıt cihazı da seçilmelidir. Kameranın çektiği görüntüleri eksiksiz şekilde bir hafıza almak gereklidir. Bunun içinde seçeceğiniz kayıt cihazı oldukça önemlidir. Bu yazımızda hem inşaat kameraları hem kayıt cihazlarını inceleyeceğiz. Ve sizler için en uygun olabilecek alternatifli sistemleri tanıtacağız. Ama sizler karar vermeden önce uzman ekiplere danışabilirisiniz.

Güvenlik kamera sistemleri tercih ederken öncelikle bazı kararlar almak gerekir. Alacağınız bu kararlar neticesinde sistemi kurmak mantıklı olacaktır. İnşaat ya da şantiye gibi alanlar dış mekana dayalıdır. Yani sürekli dış ortamda çalışılmaktadır. Bu yüzden önceliğiniz dayanıklı kameralar olmalıdır. Buradaki seçenek dome kameralar olabilir. Oldukça dayanıklı yapıya sahip olması dış ortamlar için uygundur. Bunun yanında bullet tarzında kameralarda tercih edilebilir.

Kameradan sonra sizleri kayıt cihazı tercihi bekliyor. Kameranın ortamı izlediği görüntüyü donmadan akıcı bir şekilde kayıt altına alacağı bir cihaz şart. Burada dikkat etmek gereken nokta ise kamera sayısı. Kamera sayısına göre kanallar belirlenir. Ve bu kanallar sayesinde birden fazla kamerayı kayıt cihazına bağlamak mümkündür. Aynı anda onlarca kameranın kayıt olmasına olanak tanır.

İnşaat Kamerası

İnşaat Kamerası ve Yapılması Gerekenler

İnşaat kamerası için kullanım şekli belirlenmesi önemli olduğunu söylemiştik. Uzaktan izleyebilme ve takip edebilmenin avantajını kullanmak için sistemi ona göre kurulmalıdır. Proje takibi, inşaat sahasını uzaktan izleme, hırsızlığa karşı önlem gibi ana unsurları ele alarak korunaklı bir yapı oluşturmak mümkündür.

Engebeli arazi ve hava koşulları inşaat için yaşanılan en zorlu durumlar arasınadır. Bu yüzden dayanıklılık inşaat alanında gereklidir. Özellikle de kullanılacak olan güvenlik sistemlerinin son derece dayanıklılığı yüksek materyallerden oluşmalıdır. Kızılötesi teknolojiler ve gece görüşü gibi donanımlarla da sistemi bir üst sınıfa taşımak mümkün.

İnşaat kamerası için yeni teknolojileri de kullanmayı unutmayın. Birbirine entegreli sistemler, akıllı cihazlar gibi işinizi kolaylaştıracak adımları atın. İnşaat gibi bir yerde hız sizin için her şey demektir. Kamera sistemleri için alacağınız hizmetlerin hızlıca bitebilecek şekilde olmalıdır.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 0

Hemen Paylaşın!