5 Ocak 2021

Kablosuz Güvenlik Kamerası

Kablosuz Güvenlik Kamerasında Teknolojinin ne kadar ilerlediğini saptamak zor olsa gerek. Yapay zeka, 5G teknolojisi, robotlar gibi detaylar gelinen noktayı tanımlıyor. Ama teknoloji bununla da sınırlı kalmayacak gibi. İlk bilgisayar bir oda kadar iken şimdi cebimizde bulunan bir aygıt desek abartmış sayılmayız. Kamera sistemlerinde de durum pek farklı değil. 4K güvenlik kamerası, güneş enerjili güvenlik kamerası, gizli kamera gibi seçenekler sektörün iştahını kabartmış durumda. Birde bunlara kablosuz güvenlik kamera sistemini ekledik mi, işlem tamamdır.

Evet şimdiki konumuz kablosuz güvenlik kamerası. Kablolar hayatımızın hep bir baş belası olmuştur. Evimizde bile fişlere takılı birbirine geçmiş karmaşık bir topaç halinde görürüz onları. Oldukça sinir bozucu ve görsel olarak da sıkıntılı bir yanı vardır. Ancak artık bu zamanda kablolardan kurtulabilmek mümkün. Geliştirilen sistemler ve çalışmalarla birlikte artık birçok yapı veya eşya kablosuz olarak hizmet vermektedir. Buna güvenlik kameraları da dahildir.

Kablosuz Güvenlik Kamerası Nedir?

Kablosuz güvenlik kamerası, hiçbir kabloya gerek duymadan bir Wi – Fi gibi görüntüleme merkezine aktarım yapabilen cihazlara denilmektedir. Kablosuz güvenlik kameraları sayesinde artık kablo derdi son buluyor. Etrafta kablo görmeyi sevmeyenler ve görselliğe önem verenler için oldukça güzel bir teknoloji. Ayrıca kablolu cihazlarla aynı verilere sahip olması da artı bir avantaj.

Sistemin ne kadara mal olacağı da alacaklar için önemli. Normal kablolu kamera sistemlerine göre biraz daha fiyatının pahalı olduğunu söyleyebilirim. Ancak verilecek olan ücretin karşılığını hak ettiği gerçeğini de unutmayalım. Uzun süreli kullanabileceğinizi hesaba kattığımızda paranızın boşa gittiğini düşünmeyeceksiniz.

Kablosuz güvenlik kamerası alacak olanlar için montajlama işlemi de oldukça basittir. Kurulumu son derece kolay olan kameraların çalışma prensibi de kablolu ile aynıdır. Montajlama işlemini profesyonel ekiple yapabileceğiniz gibi isteğe göre satın alarak sizlerde yapabilirsiniz. Sistemin kutu içeriğinde ise kablo hariç tüm eşyalar yer almaktadır.

Kablosuz Kameralarda Görüntü Kaybı Yaşanır Mı?

Kablosuz güvenlik kamerası sisteminde en merak edilen sorunlardan biridir. Kablosuz olmasına karşın görüntü kaybının yaşanacağını düşünenler olabilir. Ancak yükse frekans ile böyle bir kayıp söz konusu değildir. Kızılötesi ve frekans gibi desteklerin bulunmasıyla görüntü kaybı yoktur.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!