1 Aralık 2020

Kuyumcu Kamera Sistemi

Hırsızlık olaylarının en çok yaşandığı sektörde kuyumculuktur. Hemen hemen her gün bir kuyumcunun soyulduğu haberi gündeme düşer. Gece gündüz fark etmeksizin hırsızlar, kuyumcuları hedef alır. Daha önceden izledikleri ya da belirledikleri kuyumcu dükkanlarına giderek değerli eşyaları çalar. İşletme sahipleri ise bu gibi durumların yaşanmaması için en çok da görüntüleme cihazlarına başvurur. Hem kendileri hem de dükkan için kamera sistemleriyle koruma altına alır. Kuyumcu kamera sistemi sektörde en fazla kullanılan yöntem olarak bilinir. Kamera sistemlerine ek olarak alarm sistemi de kuyumcularda sıklıkla görülür. Alarm daha çok geceleri bir uyarıcı olarak kullanılır. Ancak asıl işi kameralar görür. Çünkü gündüz saatlerinde de kuyumcularda hırsızlık olayları yaşanmaktadır. Hatta müşteri gibi gelerek aynı alışveriş yaparmış gibi bir taktik uygularlar. Ve bu esnada dükkan sahibinin açığını bularak değerli eşyaları fark etmeden çalar. Bu gibi olaylar zaman zaman yaşanır.
Güvenlik Kamerası
Yukarıda da belirttiğimiz olayların yaşanması olasıdır. Ancak güvenlik kamerası bulunan bir kuyumcu da hırsızlık yapan kişilerin işgalleri hemen belirlenebilir. İşletme sahibinin eşyaların çalındığını fark etmesiyle hemen harekete geçilir ve suçlular emniyet güçleri tarafından yakalanır. Kuyumcu kamera sistemi sayesinde eşyalar kısa sürede yeniden sahibine kavuşur. Kuyumcu Kamera Sistemi

Kuyumcu Kamera Sistemi Herkes Kullanmalı Mıdır?

Kuyumcular için kamera sistemi hayati önem taşır. Kuyumcu kamera sistemi kullanmak için bir zorunluluk yoktur. Ancak güvenliğinizi sağlamak için gereklidir. Ayrıca hırsızlık olaylarında kamerada kişilerin tespit edilmesi daha kolay olur. Diğer türlü kuyumcu dükkanında kamera yer almaması olası hırsızlık durumlarında kanıtlama ihtimaliniz daha düşüktür. Kuyumcu dükkanına sahip işletmeciler hem alarm hem de kamera sistemlerini kullanmalıdır. Kullanım isteğe bağlı olsa da sigortalanan dükkanlar için zorunludur. 

Kuyumcular İçin Nasıl Bir Kamera Kullanılmalı?

Kuyumcular kamera sistemi için yüksek çözünürlüklü makinaları tercih etmeleridir. Belirgin ve net kamera sistemlerinin olması hırsızlık olaylarında şahısların işgalleri daha çabuk belirlenmektedir. Ayrıca geniş açılı kameraların da kullanılması alanın tamamen gözükmesine yardımcı olur. Kuyumcu dükkanları için hem dışarıda hem içeride güvenlik kameraları yer almalıdır. Kamera sistemleri ile birlikte güvenliği dükkanınızda da elden bırakmayın.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!