9 Şubat 2021

Sesli Güvenlik Kamerası

Güvenlik kameraları iç ve dış mekanlarda can ve mal kaybını koruma altına alma amaçlıdır. Geliştirilen güvenlik kamera sistemleri sayesinde her anı saniyesi saniyesine kaydederek istenmeyen durumların önüne geçebilir. Ve olumsuz olayları kameradan elde etmiş olduğunuz veriler sayesinde delil olarak kullanabilirsiniz. Sesli güvenlik kamerası ile bunu daha üst düzeye taşımak da mümkün hale gelir.

Bakıcılar ile çocuğu arasındaki diyalogları takip edebilmek amaçlı ebeveynler tarafından özellikle sesli güvenlik kameralarının tercih edildiği görülmektedir. Sesli güvenlik kameraları sayesinde evinde yaşanılanları ya da iş yerinde olup bitenleri anı anına telefonunuzdan takip edebilir hatta konuşmaları duyabilirsiniz. 

Sesli güvenlik kamerası yaşlı ve bebek bakımı takibinin yanı sıra iş yerlerinde de tercih edildiği görülmektedir. Mağazalarda özellikle kasa bölgesinde yer alan kameraların sesli güvenlik kamerası ile korunduğu görülmektedir. Müşteri ile gerçekleşen diyalogları dinleyip kayıt altına alınması yaşanılan olumsuz olayların aydınlatılması sırasında başvurulan ilk yer olmaktadır.

Sesli Güvenlik Kamerası  

Sesli Güvenlik Kamerası Çalışma Prensibi

Sesli güvenlik kameralarının çalışma mekanizmalarına bakıldığı zaman görüntü kaydeden kameralara ek olarak sesi algılayan bir parça mikrofonun ses modülü olduğu görülmektedir. Sesli güvenlik kameraları monte edilen alanda geçen konuşmaları veya sesleri kamera takibini yapan kişiye aktarılmasını ve kayıt altına alınmasını sağlar. Sesli güvenlik kamerası özelliğine sahip kameralar daha sonradan da bu özelliğe kavuşabilir. Yani kameranın ses alma özelliği cihaza eklenebilir.

Sesli Güvenlik Kamera Özellikleri

Evlerde ve işyerlerinin yanı sıra hastane, alışveriş merkezleri ve bankalar gibi çeşitli alanlarda ortam güvenliğini sağlamak için sesli güvenlik kameraları tercih edilebilir. Güvenlik kamera çeşitlerinden biri olan sesli güvenlik kameralar sesi algılayabildiği gibi ses iletimi yaparak iletişim kurulmasına olanak tanır. Bu sayede telefon üzerinden ya da web üzerinden erişim sağladığınız eviniz veya iş yerlerinizde karşılaşmış olduğunuz bir duruma müdahale edip kontrol altına alabilirsiniz.

Yüksek kaliteye sahip olmaları sayesinde net görüntüler elde ederken zoom özellikleri ile en küçük detaylara bile erişmenizi sağlar. Gece görüşü olan sesli güvenlik kameraların tercih edilmesi ile 7/24 net görüntüler sağlayarak alandaki seslere hakim olabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!