9 Ocak 2021

Yaka Kamerası

Güvenlik kamera sistemlerinde her dönem yeni bir cihaz daha kullancılara tanıtılıyor. Yeni cihazların tanıtılması ve ortaya çıkması ise ihtiyaçtan kaynaklanıyor. Kullanıcıların oluşan talebine karşılık yeni ürün ya da modellerde güvenlik sistemlerinin envanterine giriyor. Farklı bir açıdan bakacak olursak da çıkarılan yeni bir ürün bulunduğu alanda yeteri kadar güvenlik olmadığı içinde üretimden tüketicilere kadar ulaşabiliyor. Şimdi sizlere adını belki de az duyduğunuz veya hiç duymadınız bir cihazı tanıtacağım; yaka kamerası.(Detaylı Bilgi ve Hızlı Teklif içim arayın)

Yaka kameralarını yaklaşık olarak 1 – 2 senedir aktif olarak kullanılmaktadır. Henüz yeni bir teknoloji olmasına rağmen günümüzde daha çok yaygınlaşmıştır. Özellikle de yaka kamerayı tanıyan insanlar çıkan haberlerle birlikte varlığından haberdar olmuştur. Haber bültenlerini süsleyen yaka kamerası, ilk olarak emniyet güçlerinin kullanımında göze çarpmıştır. Polislerin yakalarında yer alan kameralar güvenliğin önemli bir göstergesi olmuştur. Buradaki amaç hem vatandaşı hem de polisi azami ölçüde koruyabilmek. 

Yaka kamerası ilk olarak yukarıda anlattığımız şekilde ülkemizde faaliyetine başladı. Ancak sadece bu alanda kullanılabileceği anlamına gelmesin. Her kamera çeşidinde olduğu gibi yaka kamerasında da farklı alan ve sektörde kullanıma açıktır. Ancak tercih edecek sektörler genellikle güvenliğin ön planda olacağı yerlerdir. Kısacası güvenlik birimleri için yaka kamerasının kullanımı daha anlamlıdır. İlk uygulamanın emniyet güçlerinde de başlaması bu yüzden olmuştur.

Yaka Kamerası

Yaka Kamerası Nedir?

Herhangi bir vücutta sabit şekilde bulunan, dikdörtgen bir forma sahip olan ve kamera vasıtasıyla hem ses hem de görüntü kaydedebilen cihazlara yaka kamerası denir. Dikkatli bakılmadığı sürece insanlar tarafından fark edilmesi zor olabilir. 

Tasarımı ile oldukça küçük ve şık duran yaka kamerasının marifetleri de büyüktür. Özellik bakımından oldukça fazla donanıma sahip olan yaka kamerasının avantajlı tarafları fazladır. Full HD kayıt ve zoom özelliği gibi yenilikler bulunmaktadır.

Yaka Kamerasıları Nasıl Çalışır ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Yaka kamerasının çalışma prensibi oldukça basit işlemlerden oluşmaktadır. Vücudun hangi bölgesinde duracağına karar verildikten sonra montajı yapılır. Kamera sistemi açılır ve kayıt işlemi başlar. Kullanım alanları ise;

  • Askeri Personel
  • Belediyeler
  • Fabrikalar
  • Kamu Kurum ve Kuruluşları
  • Güvenlik Şirketleri
  • Acil Durum Personelleri

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!