14 Ocak 2021

7/24 Hard Disk

Güvenlik kamera sistemlerinde kayıt cihazlarının kullanım amaçları oldukça önemli yer teşkil etmektedir. Kameraların iyi bir şekilde görüntüleri kayıt altına alması gerekmektedir. Bu kayıtlar ise HDD ve SSD gibi depolama aygıtlarıyla mümkün olmaktadır. Bu aygıtlar ise dijital kayıt cihazı ya da network kayıt cihazı gibi sistemlerinin içinde bulunmaktadır. Kullanıcılar bildirmediği sürece genellikle HDD’ler kayıt cihazlarının içinde standart olarak gelmektedir. Ya da SDD’li olan modellerin fiyatları biraz daha fazla olduğu için kullanıcılar tarafından ikinci tercih de yer alır. Bir diğer sistem ise 7/24 hard disk.

7/24 hard diskin amacı adıyla bağdaşmaktadır. Yani yılın her günü ve saati kayıt almak için programlanmıştır. Kameraların ortamda çektiği ve görüntülediği tüm her şeyi an be an kaydetmektedir. Kimi kullanıcı görüntünün sürekli kayıt altında olmasını ister. Her görüntünün veri tabanında kayıtlı şekilde bulunmasını ve saklanmasını gözetler. İşte 7/24 kayıt cihazı bu şekilde saklama imkanı sunuyor. Bu özelliği pek çok kullanıcının hoşuna gidecektir.

Kayıt cihazlarının tüm zorlu koşullara göre çalışması da önemlidir. Bazı kayıt cihazlarının verdiği performans belli seviyeye kadardır. Daha fazlasını beklemek hayal olur. Ancak 7/24 hard disk gibi çalışan kayıt cihazlarında olay tamamen farklıdır. Bu cihazlarda kayıt olayı performansa ve verime dayalıdır.

7/24 Hard Disk

7/24 Hard Disk Sisteminin Çalışma Düzeni

Kayıt cihazları genellikle kameradan gelen görüntüleri kayıt altına alır. Bunu parkende birbirinden farklı sistemleri kullanarak kayıt işlemini gerçekleştirir. Ama nihayetinde tüm kayıt sistemlerinin ana gayesi görüntüyü kayıt altına almaktır. Bu kayıtlama işlemi SSD ve HDD gibi hard disklere yapılabilmektedir. Bunlara ek olarak 7/24 prensibi ile çalışan hard diske de kayıt almak mümkündür. 7/24 hard disk görüntüyü sürekli kaydeder. Yani başka görüntünün üzerine işlem yapmaz.

Kayıt etme işlemlerinde eğer kullanıcı isterse eski görüntülerin üzerine de kayıt edebilir. Ya da 1 ay önceki kayıt işinize yaramazsa sistem kendiliğinden siler. Bu da depolama aygıtında yer açılmasına yardımcı olur. Bu sayede depolama aygıtı şişmez ve dolum hatası vermez. 7/24 hard disklerin depolama üzerinde böyle problemi yoktur. Çünkü hep kayıt halindedir.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!