14 Aralık 2020

AHD Güvenlik Kamerası

AHD güvenlik kamerası sistem olarak analog kamera sisteminin HD düzeye çıkmış halidir. AHD güvenlik kamera teknolojisi NEXTCHIP adlı Koreli şirket tarafından geliştirilmiş ve sektöre sunulmuştur. 500 metre mesafeye kadar yüksek kalitede kayıt yapar. Görüntü kaybı yaşanmadan görüntü alınmasını sağlayan sinyal aktarım teknolojisidir. Kamera sistemleri içinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. 

AHD kameraların çekim kalitesi HD ve Full HD olacak şekildedir. AHD kameralar 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü kaydedilmesini sağlayarak, kayıt sinyalleri, görüntü çözünürlükleri ve renk ayrımları açısından oldukça kaliteli olan güvenlik sistemleridir. Güvenlik sistemleri içinde 2014 yılından itibaren kullanılmaya başlanan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyallerinin AHD-DVR kayıt cihazında işlenmesi ile çalışmaktadır.

Kamera sistemleri içerisinde yaygın bir kullanıma sahip olan AHD güvenlik kameralarında kaliteli kablo kullanıldığı takdirde 500 metreye kadar görüntü alabilmek mümkündür. Sistem alt yapısında kullanılan bakır kablolar, görüntüde yaşanacak parazitleri engellemektedir. AHD kamera sistemlerindeki yüksek çözünürlükteki kayıtlar internet erişimi sayesinde farklı lokasyonlardan da takip edilme imkanı sağlar.

AHD Güvenlik Kamerası

AHD Güvenlik Kamerası Kurulumu

AHD güvenlik kamerası sisteminin kurulumu sırasında talep edildiği zaman mevcut alanda bulunan wifi erişimi sistem ile entegre edilip, farklı mesafelerden bilgisayar ya da cep telefonu aracılığıyla kayıtların izlenmesi sağlanır. 720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesi ile yenilikçi bir görüntü tarama sistemine sahip olmasının yanı sıra, analog sisteme ait sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölmektedir. Bu sayede AHD kameralar görüntüdeki bulanıklığı ortadan kaldırarak renk üretiminin gelişmesini sağlamıştır.

Evlerin, işyerlerin, okulların, hastanelerin ve daha birçok alanın görüntülenmesi ve güvenliğini sağlamak için kullanılan AHD güvenlik kamera sistemleri 500 metre mesafeye kadar görüntü kaybı yaşamadan kayıt aktarmasının yanı sıra görüntü iletilmesi sırasında herhangi bir gecikme sorununun olmasının önüne geçmiştir. AHD güvenlik kameraların içerisinde sinyal iyileştirici, sinyal iletim birimi ve görüntü işlemcisi yer alır. AHD güvenlik kamera sistemlerinin birçok çeşidi ve çözünürlüğü vardır. Bu nedenle kullanım öncesi bilir kişiden destek alınabilir. Güvenlik sistemleri konusunda hiçbir sorun yaşamadan, uygun fiyatlar ile kullanabileceğiniz AHD güvenlik kamera sistemleri ile gözünüz arkada kalmayacaktır.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!