15 Aralık 2020

Analog Güvenlik Kamerası

Dönemimizin en önemli ihtiyaçları arasında güvenlik yer almaktadır. Bu durum diğer sektöre ek olarak sektörün gelişmesini de hızlandırmaktadır. Analog kamera piyasada en çok karşılaşılan ve daha eski teknolojiye sahip ürünlerdir. Montajının kolay ve maliyetinin düşük olması diğer ürünlerden önce dikkat çekmesini sağlayan önemli bir unsurdur. Analog güvenlik kamerası da bunlar arasında sayılabilir.

Analog kamera sistemi görüntüyü koaksiyel kablo üzerinden analog sinyaller halinde gönderen bir yapıya sahiptir. Her ne kadar sistemler analog olarak anılsa da kayıtlar dijital olarak yapılır ve izlenir. Çözünürlük konusunda yeterli olmayan analog güvenlik kameraları genellikle uzaktan izleme için yeterli olacaktır. Çalışma prensipleri oldukça basittir. Analog kameralar video sinyalini televizyon, monitör veya VCR gibi başka bir alıcı tarafından alınabilecek hale dönüştürür.

Farklı güvenlik ihtiyaçlarının olması durumunda analog güvenlik kamerasında ihtiyacınız olan kamera stilini bulmanız daha kolaydır. Analog sürümleri kullanan için markaları ve kameraları karşılaştırıp eşleştirmek daha kolaydır. Analog kameralarda hareket duyarlılığı oldukça fazladır. Yüksek rüzgar durumu hatta deprem sırasında görüntüler analog güvenlik kameralarında daha net çıkacaktır.

Analog kameralar birçok farklı ışık tonunda görüntü kaydetmede oldukça başarılıdır. Örneğin eviniz için analog güvenlik kamerası düşünüyorsanız ve komşularınızı mülkünüzün çevresinde yüksek voltajlı cıva aydınlatmasının sıkıntısını almak istiyorsanız, bir analog kamera ile daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Analog Güvenlik Kamerası

Analog Güvenlik Kamerası Sistem Özellikleri

Analog güvenlik kamerası tercih etmeniz durumunda bilmeniz gereken teknik bilgilere aşağıda yer verilmiştir;

  • 0.4 CIF Görüntü kalitesi
  • Uzaktan erişim imkanı
  • Bilgisayar ve Cep telefonundan izlenebilme
  • Geçmişe dönük kayıtlara bakabilme.
  • Kullanıcıya özel kullanıcı ara yüzü

Analog Güvenlik Kamerasının Dezavantajları

Temel analog güvenlik kameralarının birçoğunda genellikle dijital zoom gibi daha gelişmiş özellikler yoktur. Kablosuz güvenlik sistemi kurulumlarında analog sistemlerde parazit sorunları olabilir. Daha da önemlisi ortaya çıkan sinyallerin şifrelenemeyip bu durumun potansiyel olarak başka birinin sinyali görebileceği anlamına gelmektedir. Analog kameralar genellikle büyük mesafeler için uygun değildir. Güvenlik ihtiyaçlarınız geniş bir alanı kaplıyorsa analog güvenlik kameraları sizin için uygun olmayacaktır. Analog güvenlik kameraları ile uzun mesafe uygulamaları daha zordur. Yine de analog güvenlik kamerası tercih edilebilecek mantıklı seçenekler arasında yer almaktadır.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!