5 Ocak 2021

4K Güvenlik Kamerası

Yüksek çözünürlüklü kameraların kullanılması son zamanlarda revaçta olmaya başladı. Daha kaliteli ve net bir görüntünün ortaya çıkması sistemi kullananlar için büyük bir avantaj oluşturdu. Güvenlik kameraları ilk çıktığı zaman kamera kalitesi oldukça düşüktü. Şimdi ise 4K kalitesinde kameralar bulunmaktadır. 4K güvenlik kamerası ile görüntüler hiç olmadığı kadar net ve güzel gözükmekte.

Kameranın yüksek çözünürlüklü çekim yapabilmesi son derece önemlidir. Eğer kameraların iyi bir görüntü vermesini istiyorsanız her zaman net çekim yapabilen cihazları tercih etmelisiniz. Kendinize göre ihtiyacın ne olduğunu belirlemeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

İhtiyaca göre de hareket etmek gerekli. Yani kamera sistemlerini nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Üst düzey bir koruma gereken yer için net bir görüntü çeken kameralar olmalıdır. Çözünürlüğü yüksek cihazlar kullanılmalıdır. Örneğin, kayıt alınan görüntü de bir yazı okuma ihtiyacınız olabilir. Bunu düşük bir kamera ile yapmanız mümkün değil. Sadece daha belirgin kamera ile ulaşma imkanı olur.

4K Güvenlik Kamerası

4K Güvenlik Kamerası Avantajlı Mı? Yoksa Dezavantajlı Mı?

4K güvenlik kamerası kimine göre fuzuli bir masraf gibi gelebilir. Ya da avantajından çok dezavantajlı yönüne düşünebilir. Evet eğer, yüksek çözünürlüklü bir kayıda ihtiyacınız yoksa almanıza gerek yok. Ancak kameranın kayıt altına aldığı kalite sizin için önemli ise 4K ihtiyaçlarınıza tam manasıyla karşılık verir.

Tüm mesele ihtiyacın olup olmaması. Çünkü 4K kamera dediğimizde daha fazla kayıt alanı da açmanız anlamına gelmektedir Yani tüm avantaj ve dezavantajlık durumu burada oluşur. 4K kameraların kayıt altına aldığı görüntülerin depolanması daha fazla yer kaplar. MB olarak hesapladığımızda Full HD, HD ya da sıradan çözünürlüğe sahip kamera kayıtlarına göre daha fazla yer kaplar. Bu da sizler için maliyeti arttırabilir.

Diğer yandan kaliteyi üst seviyede verdiğinden dolayı avantajlı sayılacaktır. Bu daha çok yaptığınız işe göre değişkenlik gösterir. Eğer değerli bir eşya, bölge ya da alanı koruyorsanız, görüntünün kalitesi sizin için gereklidir. Burada seçiminiz 4K güvenlik kamerası tarafında olmalıdır. Full HD, HD gibi görüntüler sizler için yeterli gelmeyebilir.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!