12 Aralık 2020

Blok Güvenlik Kamera Sistemleri

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber güvenliğimizi sağlamak için bulunan çözümlerin başında blok güvenlik kamera sistemleri gelmektedir. Ev ve iş yeri, hastanelerin, alışveriş merkezlerinin ve sayamadığımız alanların güvenliğini sağlayabilmek için tercih edilen teknolojik sisteme güvenlik kamera sistemleri denilir.

Blok güvenlik kamera sistemleri ile güvenliğini sağlamak istediğimiz alanı ve çevresindekileri 7/24 fark etmeksizin izleyebilir aynı zamanda net bir şekilde kayıt altına alabiliriz. Bu sayede hem güvenliğinizi sağlamış hem de hırsızlık gibi olumsuz durumlara karşı caydırıcı bir araç olarak kullanmış olursunuz. Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen kayıtların büyük kısmı hırsızlık, cinayet gibi olayların aydınlatılmasında polislere ışık tutmaktadır. Her anı kayıt altına alan bu sistem kişilerin belirlenmesini de sağlayacaktır.

Blok Güvenlik Kamera Sistemleri

Blok Güvenlik Kamera Sistemleri Çalışması

Blok güvenlik kamera sistemlerinin çalışma prensibi video mantığı ile aynıdır. Kamera içinde bulunan koruyucu camın önünde yer alan mercek ile gelen ışıklar sensöre toplanarak ara birime iletilir ve dijital sinyal oluşturulur ardından görüntü işlenmektedir. Bu sayede kullanılan blok güvenlik kamera sistemi ile istenilen görüntü alınarak video kayıt sistemi sayesinde kayıt altına alınır ve istenilen zaman izlenme imkanı sunar.

Can ve mal kaybını önlemek amacı ile dış mekanda kullanılacağı için yağmurdan veya kardan etkilenmeyen gece görüşü olan blok güvenlik kamera sistemleri tercih edilmelidir. Bu özelliklerin yanı sıra hareket edebilen, kablolu veya kablosuz, zoom yapabilme özelliğine sahip olma gibi seçeneklerde bulunur.

Çoğu güvenlik sisteminin 24 saat çalışması ve kayıt yapması beklenir. Bu nedenle aydınlatma koşulları oldukça önemlidir. Kamera çalışırken görüş alanı karanlık olacak ise ekstra aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. Yeterli olmayan az bir ışık olması durumunda ışık arttıran kamera tercih edilmelidir.

Sonuç olarak blok güvenlik sisteminin sağlanabilmesi için ön araştırmaların yapılması gerekir. Bunlar, kameranın kurulacağı alan tespiti, görüş açısının değerlendirilmesi,

aydınlatma durumunun göz önüne alınması, gece gündüz kayıt yapıp yapmadığı, uzaktan sistemi kontrol etmek istiyorsanız bunun mümkün olup olmadığı gibi önemli unsurlar göz önüne alınmalıdır. Sizin olmadığınız zaman dilimlerinde sizi güvende tutacak olan sistem ile huzurunuzu sağlayabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!