7 Şubat 2021

Gizli Kamera Arama

Gizli kamerayı tespit etmekte çeşitli yöntemle bulunmaktadır. Teknolojik cihazlar kullanarak bulma, manuel bulma gibi yöntemlerle gizli kamera bulunmaktadır. Gizli kamera tespiti yapmak için öncelikle şüpheye düşmeniz gerekmektedir.

Her kameranın fark edilebilen bir ışığı bulunmaktadır. Bir kameralı telefona sahipseniz ışığınızı tuttuğunuz anca kamerayı fark edebilirsiniz. Kameranın merceği bir insan gözüne ya da sinek gözüne benzemektedir.

Gizli kameralar büyük olmayabilir. Gizli kameralar bir kalemin içinde, saksıda yer alabilir. Bundan dolayı manuel ile arama yaptığınız zaman tüm nesnelere bakmanız gerekmektedir.

Gizli Kamera Arama

Gizli Kamera Nasıl Fark Edilir?

Evinizde yada iş yerinizde gizli kamera konulabilecek bölümleri ilk önce bulmanız gerekmektedir. Arama işine ilk önce değerli eşyalarınızın olduğu yerlere, oturma odanıza bakabilirsiniz.

Işıklara dikkat edin. Duvarlarda ve başka yerlerde küçük delikler bulmaya çalışın. Bazı gizli kameralar çok küçük merceklere sahiptir. Gizli kamera genellikle dikkat çekmeyen nesnelerde olabilir.

Odaya doğru bakan yuvarlak şeklinde olan tüm nesnelere bakın. Hiç alakası olmayan yerlerde duran aynalara bakın.

Gizli kamerayı bulma işlemini gerçekleştirmenin bir diğer yolu da dinlemektir. Bu durum her kamera için geçerli olmasa da hareketi algılama özelliğine sahip olan bazı kameralar, hareket algıladığı anda hareket etmeye başlarlar. Bu esnada bir tık sesi ya da vızıltı sesi duyulabilir.

Gizli kamerayı bulmak için yöntemler %100 başarı sağlamamaktadır. Ama yine de hemen vazgeçmeyin. Gizli kameranın merceğini bulmanın en kolay yolu bir ışık kullanmaktır. Yavaş şekilde şüphe içinde olduğunuz yerleri fener yardımı ile bakın.

Aynalara da şüpheli bir şekilde bakmalısınız. Çünkü aynalar gizlenen kameraları göstermeme özelliğine sahiptir.

Gizli kamera bulunmasında arama dedektörü oldukça etkili bir yöntemdir. Gizli kamerayı bulmak için kullanılan dedektör birden çok led ışık yansıtarak kameranın merceğinin bulunmasında yardımcı olacaktır.

Gizli kameraların en tehlikelisi gömülü olan kameralardır. Ayna, çerçeve gibi nesneler varsa gizli kameralar arkasına gizlenebilir. Ardına gömülü olarak yerleştirilen kameralar görüş açısı olarak kısıtlılık sağlasa da, uygun bir yere konulmuşsa rahat bir şekilde gözlem yapılmaktadır. Gömülü olan gizli kameralarda sırsız ayna olduğu için bulunduğu yerde mutlaka delik açılmalıdır.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 0

Hemen Paylaşın!