17 Ocak 2021

Gizli Kamera

Güvenlik kameraları dediğimizde aklımıza aslında gizli kamera sistemleri gelebilir. Önceden güvenlik kamerası için gizlilik esas alınmıştır. Ancak günümüzde kamera çeşitliliği arttığı için amelende kameraların gözükmesi normal duruma geldi. Artık bir yerin korunması ve izlenmesi için gizli kameralar kullanılmıyor. Yine de gizli kameraların kullanıldığı yerlerde var. Başka amaç içinde gizli kameraların sistemine başvurulmaktadır.

Gizli kameralar aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilir. Normal güvenlik kameralarının yanında gizli kamera cihazları da tercih edilebilir. En çok kullananlar ise ebeveynler olarak dikkat çekmektedir. Çocukların izlenmesi için aileler böyle bir yönteme başvurmaktadır. Ayrıca iş yerleri, dükkan, havalimanı gibi pek çok alanda da gizli izlenmesi gereken alanlarda kullanılabilir.

Gizli Kamera Nedir?

Kimsenin haberi olmadan fotoğraf, video ve ses kaydı yapabilen kamera çeşidine denir. Gizli kamera, “Casus Kamera” olarak da adlandırılmaktadır. Gizli kameranın amacı insanlardan habersiz olarak çekim yapmasıdır. Bu konuda ise farklı görüşler yer almaktadır. İnsanlar haberi olmadan yapılan çekimlerden rahatsız. Fakat bazı yerlerde de gizli kameranın avantajı olduğunu söylemek gerekir.

Bebek bakıcı tutan ebeveynler genellikle gizli kameralar kullanır. Çocuklarına teslim ettikleri bakıcının olumsuz davranışı gözlemlenir. Normal bir kamera olduğunda ise nasıl bir davranış gösterdiği bilinemez. Ayrıca gizli bir çekim ve ses kaydı yapılması istenen yerler içinde gizli kameranın kullanılabileceğini söyleyelim. (detaylı bilgi için iletişime geçin)

Gizli Kamera

Gizli Kameraların Uygulaması ve Kullanımı

Gizli kameraların uygulanması biraz daha farklıdır. Gizli kamerayı en küçük bir eşya ya da daha büyük bir alana uygulanabilir. Ancak genellikle tercih edilen küçük eşyalara yerleştirilen gizli kameralardır. Gizli kamera modelleri hayal edilmeyecek derecede farklı materyallerde yer alabilir.

Gizli kameraların küçük olmasına karşın işlevi normal güvenlik kamerası kadar vardır. Son derece iyi ve üstün performans sergileyebilmektedir. Gizli kameralar, yer ve mekan fark etmeksizin her bölgeyi çekebilmektedir. Gizli kameraların uygulandı materyaller ise şu şekildedir;

  • Kalem Gizli Kamerası
  • Şapka Gizli Kamerası
  • Parmak Gizli Kamerası
  • Kravat Gizli Kamerası
  • Saat Gizli Kamerası
  • Düğme Gizli Kamerası
  • Gözlük Gizli Kamerası
  • Ayakkabı Gizli Kamerası
  • Vida Gizli Kamerası
  • Kulaklık Gizli Kamerası

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!