10 Ocak 2021

Hareketli Kamera

Harekete duyarlı kamera sistemlerine sahip olmak ister misiniz? Gördüğü nesneleri takip edebilen ve anında görüntüleyebilen kamera sistemlerini yakından tanımaya ne dersiniz? Hareketli kamera sisteminin marifetlerini duyduktan sonra belki de kararınız değişecektir. Kullanım açısından oldukça tatmin edici bir kamera olduğunu baştan söylemek gerekir. Verimli ve tasarruflu çalışmasını istediğiniz bir kamerada ihtiyaçlarına cevap verir.

Orta ve büyük ortamların izlenmesi için ayrıca izleme odaları bulunmaktadır. Örneğin mağaza, dükkan ve AVM gibi yerlerde güvenlik kameraları oldukça fazladır. Bu kameraların bağlı olduğu bir güvenlik izleme odası bulunmaktadır. Bu oda içerisinde kameraların her hareketi izlenmektedir. Ancak ister istemez insanın gözünden bazen anlık görüntüler kaçabilir. İzlenmesi gereken görüntüler kayıt altına alınsa da anlık yaşanan olaylarda problem oluşabilir. İşte bu gibi durumların kurtarıcısı hareketli kamera cihazlarıdır.

İzleme odasında biri cihazların başında olmasa dahi hareketli kameralar çevre olup biteni rahatlıkla görür. Hareket eden nesneleri yakalamanız bu şekilde mümkündür. Hem bu sayede güvenlik açığı yaşanmamış olur. Tüm kameralarda olduğu gibi hareketli kameralarında çözünürlüğü oldukça yüksektir. Teknolojinin son donanımsal özellikleri cihazların içinde yer almaktadır. Kısaca hareketli kamera nedir? Ve hareketli kameranın kullanım alanları sınırlı mıdır? Her iki soruya da bir alt başlıkta yanıt verelim.

Hareketli Kamera

Hareketli Kamera Nedir?

Kameranın içinde yer alan özel ışıkların lens vasıtasıyla ortamda görülebilen ve hareket eden nesneleri algılamasıyla birlikte takip etme mekanizmasının bulunduğu kamera çeşidine hareketli kamera denir. Hareketli kameraların amacı, canlı olarak gördük her şeyi çekebilmektir. Bulunduğu ortamda ve alanda hiçbir şeyi kaçırmadan çekebilen aygıtlardır. Bu kameraların en belirgin özelliği içinde hareket algılayıcı sensörlerin yer almasıdır. 

Hareketli Kameranın Kullanım Alanları

Hareketli kameraların kullanım alanı ise oldukça geniştir. Evlerde kullanımına rastlansa da en çok büyük ölçekli yerlerde kullanılmaktadır. Havalimanı, mağaza, depo, site gibi üst düzey güvenlik gereken ortamlarda tercih edilmektedir. Özellikle de havalimanı gibi alanlarda kullanılması daha çok avantaj sağlamaktadır. Sürekli hareket halinde bulunan ortamlar için oldukça uygundur. Hareketli kamera almak için profesyonel ekiplere destek olmasını ve detaylı bilgi için danışmanızı öneririm.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!