23 Aralık 2020

Site Kamera Sistemi

Site gibi alanlar bölgesel bir büyüklüğe sahiptir. Geniş bir alanda yapılacak kamera kurulumu daha ciddi bir iş emeği ister. Gelişi güzel yapılmasından ziyade daha özenli bir sistemin kurulması gereklidir. Ayrıca site olması bir toplu yaşam alanı anlamına gelmektedir. Bu da insan popülasyonunun çok olduğuna işaret eder. Site kamera sistemi kurulumunda bu detaylar önemlidir.

Sitenin genel bir kamera ile izlenebilmesi gereklidir. Otopark, çocuk oyun alanları ve siteye giriş çıkış gibi bölgelerin sürekli kontrolü yapılmalıdır. Apartman kamera sistemi ve site kamera sistemi her ikisini tercih ederek 2 kat güvenlik önemli alınabilir. Biri sitenin genel alanını diğeri ise direkt apartmanı koruma altına alır.

Sistemlerin kurulmasından sonra kayıt altına alınmalıdır. Kamera cihazları kadar kayıt cihazları da iyi seçilmelidir. Kameranın görüntüleri direkt cihazda depolanmalıdır. Buna ek olarak görüntünün bir yerde toplanması ve izlenmesi de gerekir. Genellikle site içinde insan gücüne dayalı bir koruma sistemi de bulunur. Ve bu şekilde yapılan sistemde güvenlik elemanlarına kolaylık olsun diye, kamera kayıtlarının izlenebileceği bir görüntüleme cihazı da oluşturulmalıdır. Tüm bunlar sağlandığı zaman verimli bir yapı ortaya çıkar.

Site Kamera Sistemi

Site Kamera Sistemi ve Güvenlik

Site kamera sistemi için en önemlisi güvenliktir. Siteler genellikle oldukça geniş bir alandan oluşur. En az 2 apartmandan oluşan yerler site olarak tanımlanır. Bu sayı 10 – 15 ya da daha fazla sayıya da çıkabilir. Sitelerin içinde yer alan bina veya apartmanların fazla olması sistemin düzenini de doğrudan etkiler. Kalabalık olan bir sitede korunak daha fazla ön plana çıkar.

Sitenin düzeni sağlamsın en güzel yolu kamera cihazlarıdır. Kameralarla birlikte 7/24 izleyebilme imkanı vardır. Her günü ya da her saati kayıt altına alarak takip edebilirsiniz. Güvenlik için sürekli izleyebilme ve takip edebilmek gereklidir. Anlık yaşanılan olaylarda müdahalede geç kalındığı zaman kayıtlardan bakılması avantaj sağlar. 

Site kamera sistemi kamera, kayıt cihazları ve kablo gibi argümanlardan oluşur. Kurulacak ve montajı yapılacak eşyalar içersinde ayrıca ek ekipmanda talep edilebilir. Tüm yapılacak işlemler sonrasında fiyat çıkarılmaktadır.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!