7 Şubat 2021

Bakıcı Kamerası

Bakıcı kamerası isminden de anlaşılacağı üzere, çocuklarına bakan bakıcılarını gözetim altında tutmak amacı ile kullanılmaktadır. Bunun yanında başka hizmetler içinde kullanılmaktadır. Evinizin genel durumunu görmek için kullanılabilir. Evden uzaktayken bile kamera sayesinde evinizin durumunu görebilirsiniz.

Bakıcı kameraları iç mekân kameralarıdır. Görünür kamera ve gizli kamera olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır. Her ikisi aynı maça yöneliktir ama uygulama amaçları farklılık göstermektedir.

Bakıcı kamerası adı altında satılan kameralar aslında standart kameralardır.

Kameradan daha önemli olan diğer konu doğru bir bakıcı seçmenizdir. Kurallarınızı belirlemeli ve görüşme yapmalısınız. 

Bakıcı Kamerası Çeşitleri

Bakıcı kameraları kablolu ve kablosuz olmak üzere kendi aralarında bölümlere ayrılmaktadır. Kablolu kameralar evde kablo yığınını oluşturmaktadır. Kablosuz kameralar ise pil ve adaptör yardımı ile çalışmaktadır. Adaptör ile çalışan kameralar daha kullanışlı olmasının yanında elektrik kesintilerini de göz önüne almanız gerekmektedir. Adaptörlü kameralar elektrik kesintisi sırasında çalışmamaktadır.

Gizli bakıcı kamerasının özelliklerine bakılacak olursa genellikle oyuncak, kitaplık gibi alanların arasına gizlenmektedir. Bu kameralar enerjisini pillerden alırlar ve sd kart üzerine görüntü kayıtlarını yaparlar.

Elektrik kesintilerinden etkilenmezler fakat pil ömründen dolayı tüm gün kayıt işlemini gerçekleştiremeyebilirler

Görünen bakıcı kameraları; bu kameralar standart olan iç mekân kameralarıdır. Bu kamerayı bakıcı için kullanacaksanız eğer mutlaka duvara monte ettirmeniz gerekmektedir.

Bakıcı Kamerası

Bakıcı Kamera Özellikleri

Bakıcı kamerası almadan önce ne istediğinizi ne için kullanacağınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Görüntü özelliği; seçmiş olduğunuz kamerada görüntü kalitesinin yüksek olması önemlidir. Full HD (1080P) özelliğine sahip kameralar görüntü kalitesi açısından önemlidir. Bununla birlikte geniş açılı görüntü özelliğine sahip olması, odanın her yerini görüntüleyebilirsiniz. Görüş özelliğinin olması ile de karanlık bir ortamda net bir görüntü alma ile gece de görüntü almanıza yardımcı olacaktır.

Ses özelliği; bebeğinizin ve bakıcınızın seslerini algılamanızda yardımcı olmaktadır. Çift taraflı ses özelliği ile bakıcınız ve bebeğiniz ile iletişim kurup gerekli olan durumlarda müdahale edebilirsiniz.

Hareket algılama; gün boyunca hareketi algılar ve bebeğinizin çok hareketli olduğu durumlarda size bilgi vermektedir.

Kayıt özelliği; hard disk, sd kart şeklinde gerekleşmektedir.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!