7 Şubat 2021

Bebek Kamerası

Günümüzde anne ve babanın çalışması yaygın hale gelmiştir. Çalışan anne ve babalar çocuklarını bir bakıcıya emanet etmek zorunda kalmışlardır. Bu durum ise bebek kamerası kullanımını arttırmıştır.

Bebek kamerası kablosuz kameralardır. Bebek kameraları kurulum açısında çok kolay olduğu için genellikle tercih edilmektedir.

Güvenlik için kurulan bebek kameraları, çocukların odalarında anlık takipleri durumları görmek için bebek kameraları çok önemli bir yer tutmaktadır. Uzaktayken çocuğunuzun sesini rahatlıkla duyma, onu takip edebilme kolaylığı sağlaması ile ebeveynlere çok yardımcı olmaktadır.

Evinizde istediğiniz bölüme rahatlıkla yerleştirilebilir. Bunun yanında görmediğiniz zamanlarda her şeyi kayıt altına alabilme özelliği ile daha sonra izleme şansı bulabilirsiniz. Gün içerisinde çocuğunuz neler yaptığını, bakıcı ile olan ilişkilerini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Bebek Kamerası

Bebek Kamerası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek kamerası alınırken bazı özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlara bakılacak olursa;

  • Gece görüşü
  • Zoom özelliği
  • Hafıza kartı
  • Ses kayıt etme ve iletme gibi özelliklere dikkat edilmelidir.

Çift yönlü ses özelliğine sahip olması hem sizin hem bebeğinizin sesinin duyulması önemlidir. Pil süresi kamera alırken dikkat edilecek en önemli hususlardan birisidir. Kamera alımına karar verirken en uzun ömürlü pil olmasına dikkat edilmelidir.

Bebek monitörleri de kamera seçiminde önemli olan bir diğer unsurlar arasında yer almaktadır. Monitör alırken GHz sayısına sahip olan monitörler seçilmelidir.

Bebek kamerasının birçoğunda müzik sistemi bulunmaktadır. Bu müzikleri ebeveynler çocuklarını dinlendirmek için açarlar. Anne ve baba müzik sisteminin uzaktan kontrol edebilirler.

Bebek kamerası wifi özelliğine sahiptir. Güvenli ve hızı yüksek bir wifi ağı ile iletişim kurulabilmektedir.

Bebek Monitörü Nasıl Kullanılır

Bebek monitörü için doğru ve size uygun bir seçim yaptıktan sonra kurulumun doğru olması çocuğunuzun güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Bebek monitörü kurulumunda uygun olan yer bebeğinize 3 metre mesafede kurulmasıdır. Bebek kamerası da kurulduğu yerin yüksek olması ile daha iyi bir görüntüleme sağlar. Kameraya bebeğinizin ulaşamamasından emin olmalısınız.

Monitör asla suyun etrafında bulunan bir yere monte edilmemelidir. Cihaz sürekli çocuğun güvenliğini riske atmayacak bir prizde takılı olmalıdır.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!