11 Ocak 2021

Motorize Lens Kamera

Güvenlik sistemlerinde sıkça karşılaşılan problemlerden biri de kamera seçimleridir. Doğru ortam için doğru seçilmeyen kameralar kullanıcısına verimli bir geri dönüş sağlayamaz. Bu yüzden kameraların doğru seçilmesi son derece önemlidir. Bunun için belli başlı kriterler vardır. Örneğin, gece görüşlü kamera, hareketli kamera ya da solar enerjili kamera olması gibi. Sadece bununla da sınırlı kalmayıp lens konusunu da es geçmemek gerekir. Motorize lens kamera ya da varifokal lens kamera gibi tercihlerde yapılmalıdır.

Bir güvenlik kamerası seçerken işlevselliği, lensi ve kameranın markası kalite de etkendir. Tüm bunlar bir arada iyi olduğunda geri dönüşü de sizlere olumlu şekilde yansır. Çözünürlük yüksel olur. Full HD, HD ya da 4K kamera kayıtları elinize geçer. Odaklama, netlik yapabilme ve ortamda bulunan her şeyi görüntüleyebilme özelliği kameralarda standart olarak aranır. Bu özelliklerin bir kısmını lens bir kısmını ise kameranın yazılımsal donanımı destekler.

Motorize lens kamera gibi seçimde bulunacak kullanıcılar öncelikle ortama göre bir yol belirlemelidir. Bunun için öncelikle ortama bakılmalıdır. Ortamın genişliği, yüksekliği ve alan derinliği gibi ölçümler göz önünde bulundurulmalıdır. Ofis ve küçük dükkan gibi yerler için motorize bir lens kameraya ihtiyaç olmayabilir. Ancak daha geniş ve büyük alanlarda motorize kameralar sizin kurtarıcınız olacaktır.

Motorize Lens Kamera

Motorize Lens Kamera Nedir?

Herhangi bir mekanik ya da manuel müdahale olmaksızın web arayüz yazılımıyla veya network kayıt cihazı üzerinden otomatik olarak işlemlerini yapabilen kameraya denir. Motorize lens kamera, odaklanma olanağını hem network kayıt cihazı (NVR) hem web arayüz yazılımı sayesinde yapabilmektedir. Motorize lens kameralar bullet sistemiyle de tanınmaktadır. Daha öncesinde de tanıttığımız bellet kameralarının üzerinde motorize lensler bulunabilmektedir. En çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de motorize lenslere sahip olmasıdır.

Motorize Lens Kameranın Kullanımı

Motorize lens kamera kullanım konusunda oldukça basittir. Pek çok işlemini kendisi yapabildiği için kullanıcıya fazla iş düşmemektedir. Otomatik olarak birçok ayarını yapmaktadır. Bazı durumlarda DVR ismine bağlı olan motorize lensli kameralar ayarlamasını kendi isteğinize göre de telefondan yapabilirsiniz. Ayrıca motorize kameralar gece görüşlü özelliklere de sahip olabilmektedir.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 4

Hemen Paylaşın!