5 Ocak 2021

4 MP Güvenlik Kamerası

Güvenlik kamerası dediğimizde aklımıza gelebilecek seçeneklerden biride çözünürlüğü. Çözünürlük ne kadar fazla olursa görüntü kalitesi de o denil artacaktır. Elbette içinde kullanılan kameranın kalitesi ve lens gibi argümanları da etkilediğini unutmayalım. Piyasada kullanılan ve en çok tercih edilen kameralardan biri de 4 MP güvenlik kamerası. 4 MP kameraya ek olarak 2 MP güvenlik kamerası da oldukça revaçtadır. Her ikisini bir arada kullanmak mümkün. Ancak aralarında entegre problemi ortaya çıkabilir.

Güvenlik kamerası seçimi yaparken en çok dikkat edeceğiniz konulardan biri de tüm kameranın aynı mega piksel yoğunluğuna sahip olmasıdır. Yani bir kamera 2 MP diğeri 4 MP, bir diğeri ise 5 MP olamaz. Böyle bir sistemi kurmak elbette mümkün. Fakat aralarında görüntü farklılığı olacaktır. Bu da belli başlı sıkıntılara yol açar. Görüntüler arasında senkronizasyon ve entegre sorunu yaşanır.

Yukarıda anlattığımız sorunlar yaşanmaması için aynı çözünürlüğe sahip kameraların kullanılması önemlidir. Verimli çalışması istiyorsanız bunu dikkate almalısınız. Ürünleri incelerken bu detayı gözden sakın kaçırmayın. 4 MP güvenlik kameraları olduğundan emin olun ve hepsinin aynı değerde bulunduğuna dikkat edin. Bu konuda profesyonel ekiplerden yardım alarak da çözüme kavuşturmak mümkün. Bu seçenek daha az risk barındırır.

4 MP Güvenlik Kamerası

4 MP Güvenlik Kamerası Çözünürlüğü Yeterli Mi?

4 MP güvenlik kamerasının çözünürlüğü sizlere yeterli kaliteyi vermektedir. Küçük ve orta ölçekli iş yeri, dükkan, mağaza gibi yerlerde 4 MP kameralar gerçekten iş görecektir. Hatta bazı büyük işletmelerde de iyi performanslar sağlayacağını söyleyebilirim. Çözünürlük sizler için vazgeçilmez bir şey ise 4K güvenlik kamerası sistemlerine de göz atabilirsiniz. Bunun için yardım istemeniz yeterli.

4 MP kamera dediğimizde çözünürlüğü en net ve görüntüyü bulanık olmadan güzel bir şekilde gösteren cihaz olduğunu bilmelisiniz. Vereceğiniz paranın hakkını görüntüleri izlediğinizde görebilirsiniz. Örneğin kamera sistemlerinde yaşanan en büyük sıkıntı insan yüzünün tanınması ya da araba plakalarının okunmasıdır. Bu gibi durumlarda 4 MP güvenlik kamerası yeterli derecede tatmin edici olacaktır. Kuyumcu dükkanı ve değerli eşyaların saklandığı depo alanlarında yüksek kalite her zaman birinci plandadır.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!