6 Ocak 2021

Dome Güvenlik Kamerası

Güvenlik kameraları çeşit ve seçenek bakımından oldukça fazladır. Fakat bazı modeller en çok tercih edilenler listesinin başındadır.  İşte dome güvenlik kamerası bunlardan biridir. Bir diğeri ise bullet güvenlik kamera sistemidir. Bu iki kamera çeşidi piyasada en çok rağbet gören cihazlardır. Dome güvenlik kamerasının en çok tercih edilme sebebi kaliteli ve görünüş olarak estetik durmasıdır.

Ülkemizde ev, iş yeri, okul, hastane ve daha birçok alanda dome kameralarını görebiliriz. Kullanım alanında o kadar verimli çalışır ki caydırıcılık oranı ile bu görülür. Dome kameraların kalitesine güvenen müşteriler cihazlar için neredeyse her zaman olumlu dönüş vermiştir. İsterseniz şimdi dome güvenlik kamerasının ne olduğunu cevaplayalım. Sonrasında belirgin özelliklerini tek tek sıralayalım.

Dome Güvenlik Kamerası

Dome Güvenlik Kamerası Nedir?

Dome güvenlik kamerası, belli bir düz zemine monte edilebilen ve bir kubbe şeklinde bulunan baş aşağı bakan cihazlara verilen isimdir. Dome kameraları yarasalardan esinlenerek yapılmıştır. Yarasaların baş aşağı bakması nedeniyle hayvanın bu özelliğinden ilham alınmıştır. Kamera, bir fanus içinde kubbe görünümlü gözüken korunaklı bir yapıdadır.

Dome kameraları sadece bir çeşide sahip değildir. Dome kameralarının birden fazla çeşidi bulunur. Analog, IP, mobil gibi çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca 360 derece dönebilen belli alanda etrafında dönerek hareket edebilen kamera sistemlerine de sahiptir. Dome güvenlik kamerası ufak ve büyük boyutlarla alınabilmektedir. Dome kameralarına kızılötesi ve termal gibi donanımları da ekleyebilmek mümkündür. Bu sayede gece görüş imkanı oluşmaktadır.

Dome Kameraların Belli Başlı Özellikleri

  • Dome güvenlik kamerası basit ve kolay bir kurulumla halledilebilmektedir. Kısa süre içinde istediğiniz yere montajlama işlemini yapabilir ya da yaptırabilirsiniz.
  • Kubbe tasarımı sayesinde her alanda kullanımı mümkündür. Her alan için uygulanması kolaydır.
  • Tasarımı sayesinde kullanımı uzun ömürlüdür. Kolay kolay yıpranmaz ve aldığınız günden itibaren uzun süre kullanabilirsiniz. 
  • Dome kameraları özellikle de iç mekan kullanımlarında başarılı sonuçlar vermektedir. İş yeri ve ev gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir.
  • Dome güvenlik kameraları oldukça dayanıklıdır. Fanus yapısı sayesinde kameranın darbe almasını engeller. Dışarıdan gelebilecek müdahalelere karşı kendini koruyabilmektedir.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Hemen Paylaşın!